‘The riddle of the sands’ op Ameland

Al heel lang vaart Metha Kamminga op haar zeilboot in Scandinavië, maar in het voor- en najaar op de Waddenzee. De aantrekkelijkheid voor de Waddenzee schuilt voor haar, behalve in het aparte geluid van het water, in de wijdsheid. ‘Tussen Terschelling en Texel is open en breed water, terwijl je relatief beschut vaart’ aldus Metha in een interview over haar visie over natuurkwaliteit. Lees meer hierover in de septembereditie van het Waddenmagazine.
Aan boord gaat de camera altijd mee. In de loop der jaren is Metha zich vooral gaan toeleggen op de fotografie van de Waddenzee. Gefascineerd door het lijnenspel en de wisselende kleuren van het wad bij laag water, bereikt zij steeds meer abstractie en een eigen stijl in haar werk. ‘Vooral in voor- en najaar is het licht en de sfeer precies goed om het ritselen van het water door de geulen van de Waddenzee in beeld te brengen’. Nieuwsgierig naar haar waddenfoto’s? Onder de titel ‘The riddle of the sands’ exposeert Metha tijdens de kunstmaand Ameland haar werken in hotel Nobel in Ballum.

Publicatiedatum: 19-10-2016